Nižšia spotreba a ekológia

Nižšia spotreba a ekológia

Continental predstavuje novinku EcoContactTM 6

Nová hi-tech pneumatika zo série ContiEcoContact so zdokonalenými vlastnosťami, ktorú využije široké spektrum vozidiel. Inovovaná generácia Green ChiliTM prináša zmes, vďaka ktorej sa podarilo znížiť emisie CO2 aj spotrebu vozidla. Pri vývoji novinky dbali inžinieri na vyváženie jednotlivých parametrov – vznikla ekologická, bezpečná a spoľahlivá pneumatika.

Continental sa vďaka takmer 150 rokom skúseností a pokročilým technológiám dlhodobo zaraďuje medzi špičku v inováciách a bezpečnosti pneumatík. Tento rok uvádza na trh novinku EcoContactTM 6, ktorá prináša zdokonalené pokračovanie svojho predchodcu EcoContactTM 5. Séria EcoContact predstavuje koncept plášťov zameraných špeciálne na motoristov, ktorí jazdia na dlhé vzdialenosti, aj na tých, ktorí dbajú na spotrebu paliva a berú ohľad na životné prostredie.

Súčasný trend v automobilovom priemysle smeruje k ekologickým riešeniam. Nový EcoContactTM 6 vyvinuli takým spôsobom, aby splnil nielen náročné ciele výrobcov automobilov, ale aj požiadavky koncových spotrebiteľov, ktorí sa zameriavajú na ekológiu.

Ekologická, ekonomická aj bezpečná

Kombináciou ekologických a ekonomických cieľov je EcoContactTM 6 mimoriadnym nástupcom predchádzajúcich generácií. Pneumatika umožňuje vodičom optimalizovať spotrebu paliva a emisie CO2 z automobilov. Okrem toho jej zdokonalené brzdné vlastnosti a ovládateľnosť zaisťujú bezpečnú jazdu v každej situácii. „Obyčajne sa jeden aspekt pneumatík zlepší na úkor ostatných. V prípade novinky EcoContactTM 6 sa nám však podarilo dosiahnuť vynikajúcu vyváženosť všetkých vlastností. Optimalizovali sme valivý odpor pneumatiky, ktorý má priamy vplyv na zníženie spotreby vozidla. Pneumatika zároveň poskytuje ešte vyššiu bezpečnosť vďaka kratšej brzdnej dráhe, lepšiu priľnavosť a ovládateľnosť vozidla. Zvýšil sa aj kilometrový výkon,“ uvádza Juraj Ižvolt, riaditeľ Divízie marketing Continental Barum s.r.o.

PremiumContactTM 6

Pre všetky triedy osobných automobilov.

Bezpečnostné silikové zmesi zaisťujú maximálny brzdný výkon na mokrej vozovke a dlhšiu životnosť. Vďaka optimalizovanému odtlačku zaručujú istejšiu jazdu a väčšie pohodlie. Športovejšia jazda v akomkoľvek automobile vďaka dezénu optimalizujúcemu handling. Maximálny brzdný výkon na mokrom povrchu pri dlhšej životnosti: Pridaním kryštalickej siliky do zmesi sa podarilo vyriešiť konflikt cieľov (bezpečnosť v. životnosť) a zachovať maximálny brzdný výkon zároveň so zdokonalením ostatných parametrov. Hodnotu A na štítku EÚ preto sprevádza výrazne vyšší kilometrový výkon.

Komfortnejšia jazda, dlhšia životnosť a tichšia prevádzka:

Tuhší dezén znamená nižšie opotrebenie a výborný kilometrový výkon. Zdokonalený profil kontaktnej plochy pneumatiky s podložkou prináša komfortnejšiu jazdu a tichšiu prevádzku. A to všetko súčasne so zachovaním výbornej bezpečnosti.

Maximálna kontrola a stabilita v zákrutách:

Asymetrický dizajn drážok absorbuje veľké bočné sily, čím zabraňuje vychýleniu vozidla z daného smeru. To má za následok väčšiu istotu a stabilitu predovšetkým v zákrutách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

MENU