Michelin získal cenu magazínu Auto Bild “VÝROBCA ROKA 2019”

michelin

Motoristický magazín Auto Bild udelil spoločnosti Michelin ocenenie “VÝROBCA ROKA 2019” na základe výsledkov brzdenia za mokra a za sucha v piatich nedávnych testoch.

Hoci testy pneumatík pokrývajú všetko od jazdných vlastností až po pohodlie a spotrebu paliva, úlohu pneumatiky bezpečne zastaviť vozidlo nemožno podceňovať. Auto Bild súhlasí – je to kritérium, ktoré motoristický magazín používa na určenie pneumatík, ktoré sa majú ďalej skúmač vo svojich testoch pneumatík a ktoré by sa mali vyradiť.

Spoločnosť Auto Bild teraz zoradila výsledky brzdenia za mokra a za sucha z piatich nedávnych testov, ktoré sa objavili v hlavnom a špecializovanom titule, aby určila, kto získa titul „Výrobca roka – leto 2019″. Kombinovaný výsledok oboch testov brzdenia bol prevzatý z testov letných pneumatík publikovaných v Auto Bild, Auto Bild
Allrad a Auto Bild Sportscars, ako aj z testov celoročných pneumatík, ktoré sa objavili v Auto Bild Allrad 5/2018 a Auto Bild 39/2019. Značky pneumatík, ktoré sa zúčastnili aspoň troch testov, dostali priemernú percentuálnu hodnotu za všetky výsledky individuálnych brzdných testov. Michelin vedie tabuľku s 107,3%, a preto bol
menovaný Výrobcom roka. Za francúzskym výrobcom pneumatík nasledovali Pirelli (107,0%), Goodyear (106,9%) na druhom a treťom mieste. Continental (106,3%) skončil na štvrtom mieste pred Hankook a Vredestein (104,0%).

MENU